Realizacje

… Currus Cars pomaga realizować motoryzacyjne marzenia, zachowując
najwyższy poziom usług bezstronnego i profesjonalnego doradztwa.

 


Toyota Avensis Touring Sports 2.0 Valvematic Multidrive S 152 KM – wersja wyposażenia: Selection Sapphire, silnik: 2.0 Vavematic 152 KM, skrzynia biegów – bezstopniowa Mutlidrive S

 

 

 

Jedna z bardzo dużych lokalnych firm rozpoczęła z nami współpracę, która będzie polegała na pełnej obsłudze floty liczącej kilkanaście samochodów w związku z eksploatacją, finansowaniem i ubezpieczeniem, a także z planowaniem wymiany samochodów. Pierwsze zlecenie polegało na pomocy w odsprzedaży dotychczasowego samochodu użytkowanego przez prezesa zarządu tej firmy i zakup nowego pojazdu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klienta oraz po dokładnej analizie planowanego sposobu eksploatacji, wspólnie wybraliśmy Toyotę Avensis w wersji Touring Sports, w najwyższej dostępnej wersji Selection z kompletnym wyposażeniem dodatkowym.

 

Jak wyglądała praca Currus Cars przy tym zleceniu i jakie korzyści odniósł klient?

 

 • Przygotowanie ofert na 5 alternatywnych modeli samochodów spełniających założenia klienta
 • Organizacja jazd testowych wybranymi modelami
 • Negocjacja kontraktu flotowego w imieniu klienta
 • Finalna korzyść przy zakupie przekroczyła 25 000 zł
 • Pozyskanie ofert finansowania i ubezpieczenia
 • Korzyść na poziomie 19 000 zł
 • Pomoc w odbiorze samochodu z salonu
 • Prowadzenie wszystkich kwestii formalnych i reprezentacja klienta na każdym etapie
 • Pomoc w odsprzedaży obecnego samochodu
 • Klient uzyskał kwotę o 3500 zł wyższą od zakładanej pierwotnie

Całkowita korzyść klienta w związku z realizacją tego zlecenia dzięki negocjacjom Currus Cars wyniosła ponad 47 000 zł w porównaniu do ofert, które klient pozyskał na własną rękę oraz po zsumowaniu wszystkich kosztów finansowych.

Gratulujemy wyboru i jesteśmy gotowi na kolejne etapy współpracy!

 


Peugeot 3008 1.6 e-THP 165 KM STT – wersja wyposażenia: Allure+, Silnik: benzynowy turbo e-THP 165 KM, skrzynia biegów: automatyczna

 

 

 

Klient zgłosił się do nas po zamówieniu samochodu u dealera, ponieważ dowiedział się o naszych usługach kilka miesięcy po zamówieniu samochodu do produkcji, ale jeszcze przed odbiorem. Tym razem nasze zadanie nie polegało na negocjacjach cenowych oraz pozyskiwania warunków na ubezpieczenie czy finansowanie. Klient poprosił nas o towarzyszenie w momencie odbioru samochodu oraz wykonanie kontroli jego stanu w momencie wydania w salonie.

Wykonaliśmy zatem kompleksową kontrolę samochodu:

 • Badanie czujnikiem lakieru QNIX® 4500 elementów ferromagnetycznych i nieferromagnetycznych
 • Sprawdzenie szczelin montażowych
 • Wizualna kontrola lakieru za pomocą lampy inspekcyjnej
 • Kontrola wyposażenia dodatkowego i akcesoryjnego na podstawie dokumentu zamówienia

Podczas kontroli okazało się, że szyba czołowa posiada niewielki ubytek, którego znalezienie było niezwykle utrudnione. Po naszej sugestii informacja o ubytku znalazła się na protokole odbioru samochodu, co w razie pęknięcia szyby może stanowić punkt wyjścia dla rzeczoznawcy w celu wyjaśnienia przyczyny uszkodzenia. Wykonaliśmy także dokumentację fotograficzną samochodu.

Tym razem klient zyskał pewność i dowód na to, że samochód nie był naprawiany w warunkach pozafabrycznych.

Zapraszamy do współpracy także podczas odbioru samochodów z salonu!


Ford Mondeo – Wersja wyposażenia: Titanium Silnik 2.0 diesel o mocy 180 km Skrzynia biegów automatyczna dwu-sprzęgłowa PowerShift

 

  

 

Niedawno stanęliśmy przed dość trudnym wyzwaniem. Nasz klient pokonuje rocznie około 50 000 km rocznie, głównie po autostradach, na trasach do Niemiec i na Ukrainę. Samochód jego marzeń maił być komfortowy, być wyposażony na miarę dzisiejszych najwyższych standardów bezpieczeństwa, oraz posiadać dynamiczny i oszczędny silnik diesla. Rozważaliśmy wiele samochodów: od BMW serii 3, przez Volvo V60 Cross Country, Volksawgena Passata czy Audi A4. Ostatecznie jednak okazało się, że najlepszy dla klienta stosunek jakości do ceny gwarantuje Ford Mondeo w wersji Titanium. Samochód został dosłownie uszyty na miarę, a wspólnie spędziliśmy wiele godzin na konfigurowaniu poszczególnych opcji i wspólnych analizach funkcji, które będą faktycznie potrzebne, a z których warto zrezygnować na poczet innych. Samochód wyposażony w silnik diesla o mocy 180 KM i skrzynię automatyczną – to doskonałe połączenie, gwarantujące możliwość komfortowej jazdy z prędkościami autostradowymi, oraz bezproblemową eksploatację w mieście, gdzie „automat” zatroszczy się o odpowiedni parametry jazdy.

 

Co zyskał klient przez współpracę z nami?

 

 •  wykonaliśmy porównanie wielu samochodów w segmencie D oraz w klasie Premium
 • indywidualnie konsultowaliśmy konfigurację samochodu i wszystkie dostępne opcje wyposażenia
 •  zorganizowaliśmy wszystkie jazdy testowe
 • pozyskaliśmy najkorzystniejszą na rynku ofertę zakupu samochodu
 • dobraliśmy odpowiednie finansowania do specyfiki eksploatacji pojazdu przez klienta
 • sprawdziliśmy stan lakieru przy odbiorze (badanie czujnikiem lakieru)
 • reprezentowaliśmy formalnie klienta na każdym etapie zamówienia

Dzięki nam klient zaoszczędził ponad 12 000 zł względem ofert, które otrzymałby na własną rękę. Oszczędność czasu w wypadku tej realizacji przekroczyła 25 godzin, które klient musiałby spędzić w salonach i w bankach na pozyskiwaniu ofert. Cieszymy się, że spełniliśmy marzenie o idealnym aucie do pracy, i życzymy wiele satysfakcji w eksploatacji.

 


BMW Serii 3 318d – Wersja wyposażenia: Advantage Fleet Edition Silnik 2.0 diesel o mocy 150 KM Skrzynia biegów manualna, sześciobiegowa

 

  

 

Elementy wyposażenia: Światła Full LED, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, zmienne profile jazdy, system multimedialny z kontrolerem iDrive.  Kiedy usłyszeliśmy od klienta, że poszukuje samochodu do przemieszczania się na co dzień, a rata miesięczna nie powinna przekroczyć 1500 zł netto usłyszeliśmy, że pod uwagę brane są takie samochody jak Seat Leon, Skoda Octavia, Mazda 3 oraz Volkswagen Golf. Oczywiście, przygotowaliśmy oferty na wszystkie wyżej wymienione samochody, gdzie rata miesięczna z bardzo bogatym wyposażeniem kształtowała się na poziomie 700 zł netto niższym. Jednak cały czas pozostawał zapas. Postanowiliśmy zagrać va banque i zaproponowaliśmy trochę inny samochód. Klasy premium, z dobrym wyposażeniem, ale w zbliżonej cenie do wyżej wymienionych. Kiedy pierwszy raz w trakcie rozmowy zaproponowaliśmy klientowi BMW serii 3, popatrzył z niedowierzaniem, a wertując cenniki okazało się, że samochód wyjściowo musiałby kosztować ponad 180 000 zł. I właśnie w tym momencie do akcji wkroczyliśmy my, i niemożliwe stało się możliwe. Choć klient nie marzył nawet o samochodzie klasy Premium, dzisiaj może cieszyć się samochodem, który sprawia radość z jazdy przy wysokim komforcie podróżowania.

Co zyskał klient przez współpracę z nami?

 

 • Organizacja jazd testowych rozważanymi modelami samochodów,
 • Jazdy testowe w towarzystwie pracownika Currus Cars i wspólne budowanie opinii o każdym samochodzie,
 • Pozyskanie najlepszej oferty na zakup samochodu – rabat na poziomie 42 000 zł,
 • Pozyskanie najkorzystniejszej oferty finansowania – finalna rata netto 1224 zł,
 • Pomoc w odbiorze samochodu w salonie,
 • Doradztwo merytoryczne na każdym etapie procesu zakupu,
 • Usługi po sprzedażowe – pomoc w doborze opon zimowych, konserwacja lakieru

Całkowita korzyść finansowa klienta to ponad 52 000 zł, względem ofert, które klient pozyskałby na własną rękę. Gratulujemy wyboru, i mamy nadzieję na dalszą współpracę z Panem Dariuszem.

 


Jeep Renegade – Wersja wyposażenia Limited Silnik 1.6 diesel o mocy 120 KM Automatyczna skrzynia biegów

 

  

 

Część wyposażenia dodatkowego: podgrzewane fotele i kierownica, reflektory biksenonowe, aluminiowe elementy stylistyczne na zewnątrz, rozszerzony zestaw audio, tempomat, elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego, automatyczna klimatyzacja dwustrefowa. Samochód zwraca uwagę świetną prezencją, a jednocześnie komfort jazdy, dzięki odpowiednio dobranemu wyposażeniu, jest więcej niż zadowalający.

Co zyskał klient przez współpracę z nami?

 • wszystkie wizyty w salonie, pozyskiwanie ofert i negocjacje wykonał zespół CurrusCars.pl,
 • pozyskaliśmy ofertę finansowania tańszą finalnie o 8500 zł podczas dwuletniego okresu finansowania,
 • wynegocjowaliśmy rabat na zakup samochodu na poziomie 14 000 zł,
 • przygotowaliśmy ofertę ubezpieczeniową tańszą o 700 zł od ofert konkurencji,
 • skontrolowaliśmy bez wypadkowość samochodu w salonie podczas odbioru i jego ogólny stan za pomocą specjalistycznych narzędzi pomiarowych,
 • odebraliśmy samochód z salonu w Katowicach i dowieźliśmy do wskazanego przez klienta miejsc w dogodnym dla niego czasie,
 • udzieliliśmy na miejscu odbioru szczegółowego instruktażu obsługi wszystkich funkcji samochodu.

Dzięki nam klient zaoszczędził ponad 22 000 zł względem ofert, które otrzymałby standardowo. Ponadto, oszczędność czasu wizyt w salonach i negocjacji, nie licząc dojazdów, wyniosła około 30 godzin, w czasie których klient mógł zajmować się ważniejszymi dla siebie sprawami. Jesteśmy wdzięczni Panu Arturowi Pałaszowi, właścicielowi Laboratorium Spektrochem, że po raz kolejny mogliśmy współpracować, a flota Spektrochemu już niedługo powiększy się o kolejne samochody.